Cariere

Alatura-te echipei MODULO!

Suntem o companie in permanenta dezvoltare si cautam continuu colegi noi. Vezi mai jos posturile deschise in acest moment.

Sef Sectie Productie

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice
  • Cunosterea buna a sistemelor de productie
  • Cunostinte de management, abilitati de lucru cu oamenii, leadership
  • Abilitati de analiza, de luare a deciziilor importante in timp scurt, planificare, spirit organizatoric, comunicare, orientare catre rezultate, persoana cu initiativa, proactiva, care gandeste “outside de box”
  • Experienta in domeniu de productie/linii de productie/fabrica
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
  • Cunostinte bune de MS Office
  • Experienta de munca de minim 5 ani
  • Experienta in conducere de minim 2 ani
  • Persoana perseverenta, proactiva, cu dorinta de imbunatatire continua a rezultatelor

Responsabilitati:

  • Planifica realizarea productiei din sectia ciment la nivel calitativ, cantitativ si in intervalul bugetat, controleaza alocarea eficienta a resurselor umane si materiale pentru realizarea productiei
  • Coordoneaza sectia ciment, sefi de schimb din subordine, participa la sedintele de productie, comunica deciziile luate (in jur de 70-90 muncitori)
  • Controleaza aplicarea normelor ROI, CCM, sanatate, protectia muncii, ISCIR, etc
  • Realizeaza pontajele echipelor la final de luna si le transmite catre dpt. de resurse umane
  • Realizeaza optimizarea permanenta a resurselor financiare, materiale, umane, etc, in procesul de productie
  • Coordoneaza activitatea de standardizare si asimilare a produselor noi
  • Participa la programul de investitii prevazut in buget si raspunde de implementarea proiectelor din sectia sa
  • Coordoneaza functionarea echipamentelor, utilajelor si instrumentelor de munca la parametrii ceruti de procesul tehnologic
  • Elaboreaza programul de intretinere/reparatii planificate si accidentale pe sectorul sau
  • Efectueaza inregistrarile de productie in sistem (materii prime, materiale, etc)
  • Se implica in reclamatiile venite de la clienti pe sectia ciment
  • Organizeaza activitatea de curatenie pe sectorul sau
  • Asigura instruirea periodica a subordonatilor
  • Colaboreaza la implementarea/actualizarea sistemului de calitate si certificare ISO
  • Intocmeste rapoarte de productie solicitate de management
  • Participa la actiunile de audit
  • Asigura necesarul de echipamente si materiale pentru desfasurarea optima a productiei

Locatie: Turda

Noi iti vom oferi:

  • Pachet salarial competitiv
  • Bonus lunar in functie de realizarea normelor si a calitatii cerute
  • Tichete de masă in valoare de 20 lei/zi – in functie de realizarea normelor
  • Acces la Bookster (inchirere de carti on-line)
  • Tichete cadou pentru diferite ocazii (Paste, Craciun)
  • Cadouri pentru copiii angajatilor cu ocazia sarbatorilor de iarna si 1 Iunie
  • Ajutoare sociale (naşterea copilului, deces in familei, etc)
  • Se ofera transport cu masina firmei daca angajatul este din Cluj iar daca este din zonele limitrofe Turzii se deconteaza bon de combustibil

Sef de Schimb Productie

Daca ai spirit organizatoric, abilitati de coordonare si de lucru cu oamenii, esti deschis si orientat catre rezultate, atunci te asteptam in echipa MODULO !

Esti candidatul potrivit daca ai:

  • Studii medii/postliceale
  • Experienta in coordonarea de echipe de productie
  • Cunostinte medii de operare PC si limba engleza
  • Disponibilitate pentru munca in 3 schimburi

Ce trebuie sa faci?

  • Coordonezi activitatea muncitorilor din subordine pentru atingerea normelor la calitatea dorita
  • Te asiguri ca subordonatii tai sunt motivati, indrumati si instruiti astfel incat sa cunoasca procedurile interne si de lucru
  • Urmaresti respectarea planificarii productiei in schimbul din subordine la calitatea ceruta si respectarea termenelor agreate cu clientii
  • Asiguri buna functionare a echipamentelor folosite in procesul de productie
  • Comunici sefului de sectie situatia pontajelor si a zilelor libere, a concediilor cuvenite si evaluarea muncitorilor din subordine

  • Salariu atractiv
  • Bonus pentru sef de schimb
  • Bonus de productie
  • Orele suplimentare platite 175%
  • Spor de weekend 6%
  • Spor de noapte 25%

Specialist Achizitii Marfa

Cautam coleg nou pentru achizitiile de marfa – in special piatra naturala. O persoana cu experienta in achizitii, pasionata de negociere si comunicare, cu initiativa, reactii rapide si care sa gandeasca “outside the box”!

Ce ne dorim de la tine:

  • Experienta minim 3 ani in achizitii/importuri
  • Experienta in utilizarea unor programe tip ERP (SAP constituie un avantaj)
  • Cunostinte de operare PC (Ms Office, Excel)
  • Cunostinte bune de limba engleza

Iata ce vei face:

  • Negociezi si gestionezi contractele de marfa cu furnizorii
  • Pastrezi legatura optima cu furnizorii
  • Estimezi necesarul de comenzi pe baza unui plan de vanzari in continua schimbare si plasezi comenzile de marfa
  • Coordonezi, controlezi si te asiguri de bunul mers al procesului de achizitie marfa de la inceput pana la final (de la plasarea comenzilor pana in punctul in care marfa ajunge in tara)
  • Comunici si colaborezi cu departamente de vanzari, logistica, depozit pentru importul marfurilor
  • Optimizezi procesul de achizitii din cadrul companiei
  • Prospectezi piata in vederea de noi colaborari
  • Evaluezi furnizorii si intocmesti analize si situatii solicitate de management
  • Rezolvi / urmaresti rezolvarea neconformitatilor privitoare la marfurilor aprovizionate

  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masa in valoare de 20 lei/zi
  • Daca esti din Cluj se ofera transport (avem colegi care fac naveta cu masina firmei) iar daca esti din zonele limitrofe Turzii se deconteaza bon de combustibil
  • Diverse beneficii (carti de la Bookster, petrecere de Craciun, abonament sala de fitness, cursuri de perfectionare, etc)
  • Cadouri pentru copiii angajatilor cu ocazia diverselor sarbatori
  • Ajutoare sociale (naşterea copilului, deces, etc)